תחש

הכירו את גזע התחש מקרוב – יתכן שהוא הכלב המושלם עבורכם

תחשים, הידועים בחיבה כ"כלבי וינר" או "כלבי נקניק", הם גזע ששובה את ליבם של רבים עם הקסם והמראה הייחודיים שלהם. אנשים בכל העולם בוחרים לקנות כלבי תחש ולגדל אותם שנים רבות באהבה. לכן, אם גם אתם התחלתם לחשוב לאחרונה לקנות כלב חדש, כדאי שתדעו דבר או שניים על הגזע המיוחד הזה.

מקורם של התחשים בגרמניה, והם גודלו תחילה לציד של בעלי חיים קטנים. גופם המוארך ורגליהם הקצרות אפשרו להם להיכנס בקלות למקומות צרים. עם הזמן, תחשים התפתחו מציידים מיומנים לבני לוויה אהובים. הפופולריות של הגזע נסקה בשל אופיים הידידותי, האינטליגנציה והמראה הייחודי שלהם.

למעשה, אחד מהדברים הבולטים ביותר שכולנו יודעים לומר על התחשים, זה שיש להם מראה אופייני ושונה. המראה כולל כמובן את גופם הארוך ורגליהם הקצרות. תכונות אלה הופכות אותם לקלים לזיהוי ומוסיפות לקסם הבלתי מעורער שלהם. אבל לא רק המראה שלהם מייחד אותם; יש להם גם מזג לוחמני ונאמנות בלתי מעורערת כלפי בעליהם.

למעשה, אם תדברו עם אנשים שיש להם תחש, הם יספרו לכם לא מעט על האופי הייחודי שלהם. האם ידעתם, למשל, שתחשים הם גם מאוד שובבים? והאם ידעתם שהם זקוקים לתשומת לב ואהבה? הם נהנים לעסוק בפעילויות שונות עם בעליהם – משחק אך גם התכרבלות משותפת על הספה.

הנתונים הפיזיים והתכונות של כלב התחש

מעבר לכך שיש להם צורה אופיינית הכוללת גובה נמוך, רגליים קצרות ואורך משמעותי, הם גם מגיעים בשלל צבעים. לכן תוכלו לקנות לעצמכם תחש עם פרווה בצע שחור, שוקולד, שמנת, אדום ושילובים שונים של כל הצבעים ביחד. יכולות גם להיות להם פרוות מסוגים שונים. למשל, יש תחשים עם פרווה חלקה אך יש גם תחשים עם פרווה ארוכה ועם שיער חוטי.

חשוב לקחת זאת בחשבון שכן הפרווה הזאת דורשת הברשה, ממש כפי שקורה עם כלבים מגזעים אחרים. תחשים חיים טוב במקומות שונים, כמו למשל, בית שבו הם מקבלים הרבה אינטראקציה וגירוי מנטלי. האינטליגנציה והאופי השובב שלהם הופכים אותם לבני לוויה מצוינים למשפחות עם ילדים גדולים יותר, זוגות או רווקים שיכולים לספק מספיק זמן ותשומת לב.

עם זאת, עקשנותם עשויה להוות אתגר בכל הנוגע לאימונים, הדורשים סבלנות ועקביות. לכן, אם מעולם לא היה לכם כלב, חשוב שתדעו שהאילוף של כלב תחש יכול להוות אתגר לעומת גזעים אחרים שמשתפים פעולה יותר בקלות. מצד שני, אין ספק שאם תכניסו כלב נהדר כזה לחיק המשפחה, הוא יהפוך להיות חלק מכם לכל דבר ועניין. הכלב הזה ידוע בתשומת הלב שהוא מעניק ובנאמנות הבלתי מעורערת שלו לבעליו, כך שהוא נותן תחושה נהדרת בבית.

איך תדעו האם כלב תחש יכול להתאים לכם?

זו הפעם הראשונה שאתם קונים כלב? או שאולי עד היום היו לכם כלבים מסוגים אחרים? אם כך, אפשר להבין מדוע אתם בדילמה לגבי רכישת כלב תחש. למעשה, אם אתם שוקלים להוסיף תחש למשפחה שלכם, יש כמה גורמים שכדאי לזכור. בשל רקע הציד שלהם, כלבים אלה הם בעלי דחף טרף חזק, אשר עשוי לדרוש תשומת לב נוספת במהלך טיולים או כאשר נתקלים בבעלי חיים קטנים אחרים בנוסף, למרות שהם יכולים לחיות כמובן גם בדירה קטנה, הם כן צריכים גם פעילות פיזית קבועה.

אם תקפידו לקחת אותם לטיולים, זה ישפיע לטובה על בריאותם הפיזית והנפשית. לכן, בבואכם להחליט האם הכלב הזה יתאים לכם, כדאי לבדוק עם עצמכם כמה זמן באמת תוכלו להשקיע בכלב. הרעיון הוא הרי לקנות כלב ולתת לו את החיים הכי טובים שאתם יכולים. לכן, בין אם יש לכם דירה קטנה ובין אם אתם גרים בבית גדול עם גינה, חשוב גם להקדיש תשומת לב וזמן לכלב שלכם. הגזע הנפלא הזה לא במקרה זוכה לאהבה כבר שנים רבות, כך שבהחלט כדאי גם לכם לשקול את האפשרות הזאת ברצינות.

איפה באמת מומלץ לקנות כלב חדש הביתה?

בין אם הילדים הם אלה שלוחצים שתיקנו כלב שיצו ובין אם אתם בעצמכם רוצים כלב חדש, עצרו לרגע. זה ברור שאתם מחפשים עכשיו בית גידול שבו תוכלו למצוא את התחש שלכם ולקנות אותו, אך האם בכל מקום תקבלו תמורה מלאה למחיר? אם תנסו להבין מה באמת חשוב לכם כשאתם קונים כלב, אתם תראו שהבריאות חשובה ביותר.

בריאות מושפעת מאוד מהגנטיקה, ולכן, אם תוכלו לפנות אל בית גידול רציני, אל תתפשרו על משהו אחר. בבית גידול רציני יידעו לספר לכם על השורשים של הכלב וגם ימכרו לכם אותו עם כל החיסונים הנדרשים. לכן, אם אתם מחפשים את המקום המושלם לרכישת כלב, הכירו את בית הגידול סופר פאפי.

הכלבים כאן מגיעים עם גנטיקה מעולה, פנקס חיסונים ובדיקות ווטרינר. המקום, שקיים כבר יותר מעשר שנים, פועל עם כל האישורים הנדרשים ובצורה מקצועית ביותר. רוצים לשאול עוד משהו? לקבל עוד פרטים? התקשרו למספר: 050-7368919 ותראו שאתם במקום הנכון.

תחש