צ'יוואווה

הצ'יוואווה המקסימה: לגלות את האישיות הגדולה של גזע הכלבים הקטן ביותר

אתם מחפשים כלב קטן עם אישיות גדולה? רוצים כלב שתוכלו לקחת אתכם לכל מקום בלי שום בעיה? לא רוצים לצאת לטייל עם כלב שימשוך אתכם ברחוב? אם כך, ברור מדוע לאחרונה התחלתם לחשוב על צ'יוואווה. עם זאת, רגע לפני שאתם קונים ככה סתם כלב מגזע מסוים, כמובן שכדאי יהיה לדעת על אותו גזע כמה שיותר דברים.

למשל, מה האופי של גורים כאלה? לאיזה משפחות הם יכולים להתאים ומה היתרונות שלהם? אם נודה על האמת, כשאנשים חושבים על הצ'יוואווה, הם בדרך כלל מדמיינים בן לוויה אנרגטי, חצוף ולפעמים לוחמני – וזה לא רחוק מהמציאות! זה אומנם נכון שלכל כלב יש אישיות אחרות, אך יש גם כמה דברים שרוב הכלבים מהסוג הזה חולקים.

למשל: אינטליגנציה, סקרנות, ותחושה עזה של נאמנות כלפי בעליהם. גודלם הקטן הופך אותם לסתגלנים להפליא, מה שהופך אותם למתאימים למגורים בדירה קטנה או בית רחב ידיים.  אבל אל תתנו לשיעור קומתם המיניאטורי להטעות אתכם; כלבים אלה ערניים למדי ומהווים כלבי שמירה מצוינים! כלב כזה תמיד יודע לכם כשמישהו נמצא בדלת. לכן, אם אתם רוצים כלב קטן שייתן לכם אהבה גדולה ועוד הרבה מעבר לכך, הצ'יוואווה תתאים לכם.

צ'יוואווה – כלב שמתאים לכל אחד

זה לא משנה אם אתם משפחה מרובת ילדים שקונה את הכלב הראשון שלה או שאתם רווקים שכבר גידלו בעבר לא מעט כלבים. מה שבטוח זה שאתם רוצים לקנות כלב שיתאים לכם באופן אישי. כאשר אנחנו קונים כלב, אנחנו הרי רוצים שהוא ילווה אותנו לאורך שנים. אנחנו רואים שיהיה לנו נעים איתו ובעיקר – אנחנו לא רוצים שהוא יהפוך לעול, אלא להפך. במקרה של הצ'יוואווה אפשר לראות שמדובר על כלב שמתאים לכולם:

  • לזוגות צעירים
  • לרווקים
  • למשפחות
  • למבוגרים

מעבר לכך, כיווןש הכלב הזה קטן, אפילו אם אתם מרבים לנסוע – לא תהיה לכם שוב בעיה לקחת אותו איתכם. אפילו אם חלק מהזמן תירצו לקחת אותו לחו"ל, זו לא בעיה, כי לא יהיה צורך לשלוח אותו בתא המטען. הוא יוכל להיות בכלוב קטן איתכם במטוס עצמו. יחד עם זאת, חשוב לזכור  שצ'יוואווה זה כלב שדורש הרבה פעמים סבלנות בכל מה שנוגע לחינוך ואילוף. זה כלב רגיש מאוד ויש להראות לו את הדרך הנכונה בצורה עקבית. לכן, אם חשבתם לרגע שאתם עומדים לקנות כלב בלי אישיות שיעשה תמיד מה שאתם אומרים, טעיתם. לצ'יוואווה יש אומנם גודל קטן, אך אישיות גדולה.

 

מדוע מומלץ לקנות כלב צ'יוואווה גזעי עם תעודות?

כעת, אם כבר ברור לכם שאתם רוצים צ'יוואווה, טבעי שתרצו לדעת: איפה קונים כלב כזה? חשוב לעצור ולהבין: לא חסרים בתי גידול בארץ, אך רק בחלקם תמצאו את הצ'יוואווה שבאמת הייתם רוצים לגדל. אם ננסה להבין מה המטרה שלנו בעת רכישת כלב כלשהו, ולא משנה מאיזה גזע, אנחנו נראה שהבריאות שלו חשובה.

אנחנו רוצים לקנות היום כלב שיהיה חלק מחיינו לאורך תקופה ארוכה. השאלה מה משפיע על תוחלת החיים מובילה אותנו כמובן לנושא הגנטיקה, וחשוב להבין: על הגנטיקה של הכלב לא מתפשרים. זו הסיבה שבגללה כדאי לקנות גור גזעי, אך חשוב גם לבדוק היכן בדיוק אתם קונים אותו.

לרכוש צ'יוואווה גזעי עם תעודות זה אומר להגדיל את הסיכוי שהכלב באמת יהיה בריא ובעל גנטיקה בלתי מתפשרת.  למעשה, אתם מקבלים את הכלב עם ידיעה ברורה מי היו ההורים שלו ועד כמה הם היו בריאים. בצורה כזאת תוכלו להגדיל את הסיכוי שהכלב יהיה בריא ובעל תוחלת חיים ארוכה יותר. לכן, אם נקודת המוצא היא שתרצו כלב לשנים רבות, ברור שרק רכישת צ'יוואווה גזעית זו הבחירה הנכונה.

 

בית גידול לרכישת כלבים מגזעים שונים ומגוונים

 

רוצים צ'יוואווה? צ'או צ'או? או אולי אתם שייכים לאותם האנשים שרוצים להגיע, להתאהב ולבחור את הגור המתאים להם? כך או כך, אתם צריכים לבחור את המקום שאליו תיסעו כדי לראות את הגורים. החיפוש אחר בית גידול לכלבים בארץ לא יהיה פשוט, והסיבה לכך היא דווקא שיש היום לא מעט מקומות שבהם מגדלים כלבים.

יחד עם זאת, כאשר יורדים לעומק הפרטים מגלים שלא כל בית גידול עומד בתנאים הכי טובים שיש. לא בכל מקום יש פיקוח וטרינרי ולא כל בתי הגידול עובדים עם אישור של משרד החקלאות. תוהים מדוע זה חשוב? כי אתם רוצים לקבל את הכי טוב שיש. אתם קונים כלב, מתחייבים לגדל אותו שונים ולכן מגיע לכם לקבל תמורה טובה למחיר שתשלמו.

לכן בית גידול כמו סופר פאפי יתאים לכם. למעשה, כבר כאשר תתקשרו בפעם הראשונה למספר: 050-7368919 אתם תראו שהיחס שתקבלו כאן יהיה מקצועי, אדיב ונעים. בנוסף, כל גורי הכלבים שנמכרים כאן מגיעים עם פנקס חיסונים וכולם עברו בדיקות וטרינריות קפדניות. רכישת כלב כזה, ולא משנה מאיזה סוג, זו הבחירה הנכונה אם אתם רוצים כלב בריא ושמח.

צ'יוואווה