צ'או צ'או

החבר הבא שתכניסו הביתה ולא ירצה לצאת: צ'או צ'או

יצא לכם פעם לראות כלב שנראה כאילו הוא חלק אריה, חלק דובון וחלק יצור מיתולוגי? לא, אנחנו לא מדברים על זן מעצבים חדש – אנחנו מתכוונים לצ'או צ'או הקסום! כדי להכיר קצת יותר מקרוב את הגזע הנפלא והמיוחד הזה, צריך לחזור לסין העתיקה, שם הצ'או צ'או הראשון כיבד את כדור הארץ בנוכחותו המלכותית.

בתחילה הכלבים הנפלאים האלה גודלו ככלבים רב-תכליתיים. למעשה, כלבים אלה היו ציידים מיומנים, רועים ואפילו שומרי מקדשים. השושלת האצילית שלהם לא נעצרה שם – הם גם חיממו את ברכיהם של קיסרי סין! עם השנים, ממש כפי שקרה להרבה גזעים אחרים של כלבים, גם הכלבים הללו עברו שינויים.

הם זכו לפופולאריות מדהימה, והיום אפשר לראות גם בישראל לא מעט אנשים שזו הבחירה הטבעית שלהם. לכן אפשר להבין גם אתכם אם אתם מתלבטים האם כדאי לקנות כלב מגזע זה. כדי שתוכלו לקבל החלטה מושכלת, עליכם להכיר את תכונותיו של הכלב הזה קצת יותר מקרוב.

ראשית, המראה שלהם הוא לא פחות ממדהים. עם רעמה עבה ורכה שמזכירה אריה ולשון כחולה-שחורה שבטוח תסובב ראשים בפארק הכלבים, הוא באמת יחיד במינו. אבל לא מדובר רק במראה חיצוני – הגורים האינטליגנטיים האלה לומדים מהר ומסתגלים היטב לסביבות שונות.

הנאמנות של הצ'או צ'אוים

רוב האנשים שרוצים לקנות כלב מצפים, מן הסתם, שהכלב גם יהיה נאמן. אחרי הכול, בתרבות האנושית אנחנו רגילים להתייחס אל כלבים כאל יצורים נאמנים. פעמים רבות בעלי כלבים מדברים על כך שרק הכלב שמח וקופץ לקראתם כשהם חוזרים הביתה מהעבודה. לכן, אם אתם תוהים האם הם נאמנים או לא, חשוב שתדעו: התשובה היא בפירוש כן.

לא רק שהם נאמנים לבעליהם, אלא הם גם מגנים מאוד. משמועת הדברים היא שעם כלב כזה לעולם לא תרגישו לבד. מצד שני, אם אתם בוחרים בו כדאי שתדעו שאתם בוחרים לגדל נשמה עצמאית. הכלב הזה מעריך את המרחב האישי שלו ואתם, בעלי הכלב, תצטרכו לכבד זאת.

כתוצאה מכך שלכלבים האלה יש יכולת הסתגלות גבוהה, הם למעשה נחשבים לבני לוויה אידיאליים עבור כולם: למי שגר בעיר גדולה וסואנת וגם למי שגר במקום שקט ופסטורלי. עם זאת, לפני שתתחילו לדמיין את עצמכם מטיילים ברחבי העיר עם הצעצוע החדש שלכם, בוא נבין רגע למי מתאים לגדל אותו.

במילים פשוטות, גזע זה אינו מתאים לכל אחד. הם זקוקים לבעל כלבים מנוסה שמבין את הצרכים הייחודיים שלהם ומוכן להשקיע זמן באילוף ובחברה. הכלב ישגשג בבית שיש בו יכולת לקיים שגרה עקבית עם גבולות ברורים. הם עצמאיים ועלולים להיות עקשנים, כך שסבלנות היא המפתח בעבודה עם גזע זה.

 

רוצים צ'או צ'או? קנו גור עם תעודות

אם קראתם עד כאן ואתם עדיין מהנהנים בהתלהבות, יכול להיות שאתם פשוט ההורים המושלמים שלו! אבל למה כדאי להשקיע בצ'או גזעי, אתם שואלים? בתור התחלה, רכישה ממגדל בעלי-חיים בעל מוניטין מבטיחה שהגור שלכם יעמוד בתקני הגזע, מה שמתורגם לטמפרמנט ומראה צפויים. 

בנוסף, שושלת מתועדת היטב פירושה שתהיה לכם גישה למידע חיוני על ההיסטוריה הבריאותית של הכלב שלכם. אם תרכשו אותו שלכם מבית גידול מוביל, אתם תהיו רגועים ותדעו שהגנטיקה שלו טובה. זה משמעותי ביותר אחרי הכול, אם אתם קונים כלב, אתם הרי רוצים שהוא יחייה איתכם כמה שיותר שנים. לכן נקודת המוצא שלו והמטען הגנטי חשובים ביותר. צ'או גזעי אומנם יעלה לכם כסף, אך זה יבטיח שלכם שהכלב יהיה בריא ויהווה חלק בלתי נפרד מהבית שלכם לאורך שנים רבות.

איפה כולם קונים היום גורי כלבים גזעיים ובריאים?

 

אחרי כל מה שסיפרנו לכם על הצ'או צ'או אתם כבר רוצים לרוץ ולקנות אותו או פומרניין? ברור לכם שלמרות שמדובר על כלב עם אופי, זה בדיוק מה שיתאים לכם? אם כך, חשוב שתעצרו לרגע ותראו איפה אתם מתכוונים לבצע את הרכישה. הבנו כבר שרצוי להשקיע ולקנות כלב גזעי, אך נשאלת השאלה: באיזה בית גידול כדאי לבחור? לא חסרים בארץ שלנו בתי גידול לכלבים מסוגים שונים.

עם זאת, לא בכל מקומות אתם תמצאו את אנשי המקצוע הכי טובים שיש, שבאמת מגדלים את הכלבים באהבה. לכן, אם אתם רוצים לקנות גור, ולא משנה מאיזה גזע, אתם צריכים לבחור את המקום הכי רציני שקיים. במקרה של בית הגידול סופר פאפי, אתם תראו כבר מהרגע הראשון שבחרתם בצורה נכונה.

יש כאן שילוב בין אינספור סוגים של גזעים ובין אנשי מקצוע מומחים. המקום פועל כמובן עם אישור של משרד החקלאות והכול כאן מתבצע תוך פיקוח וטרינרי. בנוסף, זה לא משנה אם תיקנו גור או גורה, כי בכל מקרה תקבלו אותו עם פנקס חיסונים והוא יהיה בעל גנטיקה נהדרת. לפרטים נוספים אתם מוזמנים להתקשר בכל עת למספר: 050-7368919, אז למה לחכות למחר?

צ'או צ'או