בורדר קולי

בורדר קולי – הכלב שגם המשפחה שלכם רוצה

 

בורדר קולי – אתם נמצאים היום בדילמה באיזה כלב לבחור? חשוב לכם שהכלב שאתם בוחרים יתאים כמו כפפה ליד עבור המשפחה שלכם? אם כך, יש גזע אחד שלא תוכלו להתעלם ממנו. גזע שמוכר בכל העולם וגזע שכבר ברגע הראשון רואים עליו: הוא חכם. הוא הכי חכם שיש.

אם עוד לא הבנתם על איזה גזע מדובר, כדאי שתדעו: כלבים אלה הם הבחירה הנכונה כמעט לכל אחר. מדובר על גזע יוצא דופן אשר ידוע, לפני הכול, באינטליגנציה הרבה שלו. מעבר לכך, הכלב המופלא הזה גם ידוע בזריזות ובנאמנות הבלתי מעורערת שלו לבעליו.

לכן, אם גם אתם תמיד חלמתם להכניס הביתה כלב שיהפוך להיות חלק בלתי נפרד מהמשפחה, במלוא מובן המילה, אין ספק שהגזע הזה הוא גזע שאתם צריכים לשקול בכובד ראש. מדובר על כלב רב תכליתי שיש לו היסטוריה עשירה. לכן זה לא מפתיע שהוא ממשיך לכבוש את ליבם של חובבי כלבים רבים.

אחד מהדברים הנפלאים הנוספים שניתן לומר על הכלב הזה, הוא שגם ללא ניסיון, אתם תצליחו. במילים אחרות, אם זה הכלב הראשון שאתם מגדלים בחייכם, אל תחששו. הוא ייתן לכם להתקרב, לאהוב אותו ולהכניס אותו לא רק הביתה, אלא בעיקר ללב. רק דבר אחד כדאי שתיקחו בחשבון: אתם עומדים להתאהב, ובגדול!

המאפיינים העיקריים של בורדר קולי

 

מראה פיזי הוא אחד הדברים הראשונים שאנשים שמים לב אליו. מדובר על כלבים שמבחינת הגודל הם בינוניים. בדרך כלל הם שוקלים בין 10-20 קילו ויש להם מבנה אתלטי שאי אפשר להתעלם ממנו.

הפרווה שלהם מגיעה בצבעים שונים. הם יכולים להיות שחורים, לבנים או אפילו בצבע כחול מרל. יש גם אדום וטריקולור, כך שהמגוון רחב. בנוסף לכך, ניתן למצוא מהגזע הזה כלבים עם פרווה ארוכה יותר או קצרה. אם יש משהו משמעותי ביותר שמבדיל אותם מכלבים אחרים, זה כמובן הטמפרמנט שלו .

האינטליגנציה יוצאת הדופן שלהם מאפשרת להם ללמוד במהירות, מה שהופך אותם למאומנים מאוד. עם זאת, רמות האנרגיה הגבוהות שלהם ואינסטינקט הרעייה החזק שלהם דורשים גירוי מנטלי ופיזי עקבי. בנוסף, לבורדר קולי יש דפוס נשירה ייחודי, עם נשירה כבדה יותר במהלך שינויים עונתיים.

לכן חשוב לדעת שהעניין דורש טיפוח קבוע כדי לשמור על פרוות הכלב כמה שיותר בריאה. החדשות הטובות הן שיש היום אינספור מקומות שבהם יוכלו לעזור לכם בעניין הזה. תוכלו לקחת את הכלב למספרות מקצועיות שבו גם ירחצו אותו וגם יטפלו בפרווה שלו. כתוצאה מכך שהכלבים הללו ידידותיים ביותר, לרוב הם יגיבו בצורה נעימה גם במעמד הזה, אשר פחות אהוב על גזעים אחרים.

 

למי הבורדר קולי באמת יכול להתאים? או במילים אחרות: פרופיל בעלים אידיאלי

 

בעלים אידיאלי של בורדר קולי הוא מישהו עם אורח חיים פעיל. משמעות הדברים היא שהבעלים צריך להיות מסוגל לספק הזדמנויות רבות לפעילות גופנית וגירוי מנטלי. כלבים אלה משגשגים כאשר הם עוסקים בפעילויות כמו טיולים, ריצה או משחק הבאת כלבים. לכן, רגע לפני שאתם רצים לקנות בורדר קולי, חשוב שתנסו לעצור ולראות איך נראים החיים שלכם.

האם אתם מבלים שעות רבות מחוץ לבית ואין סיכוי שתיקחו אותו לטיולים ארוכים? האם אתם נוסעים הרבה לחו"ל ומישהו אחר ישמור על הכלב? אנחנו חיים בעידן שבו השינויים קורים מהר. לכן, בבואכם לבחור את הכלב הנכון לכם, חשוב להתאים אותו לאורח החיים שלכם.

 זה חיוני שלהבעלים של הבורדר קולי יהיה מספיק זמן להקדיש לאימון וסוציאליזציה של הכלב. כלומר, הכלב מאוד ייהנה בחברתכם, אך הוא צריך גם לזוז, להיות בתנועה וגם לפגוש כלבים אחרים. מעבר לכל אלה, משפחה שרוצה לקנות בורדר קולי צריכה גם סביבה שתתאים לכלב. כלומר, אם יש לכם בית עם גינה, אין ספק שהבורדר קולי שלכם הולך ליהנות מכך מאוד. אם תקפידו לבלות עם הכלב וגם לדאוג לו מבחינת האוכל הטוב ביותר והטיפול הרפואי הנכון, הוא יפרח אצלכם.

 

המקום הנכון לקנות בו בורדר קולי

 

כפי שראינו, כלבי בורדר קולי הם יוצאים מן הכלל. הם מעניקים הרבה מאוד אהבה לבעלים שלהם ודורשים לא מעט תשומת לב. מטבע הדברים, אם אתם קונים היום כלב גזעי ומיוחד שכזה, רצוי להבטיח שהוא בריא. לכן חשוב לשים לב היכן אתם עומדים לרכוש את הכלב והם יש לו תעודות.

בנוסף, רצוי מאוד לבדוק איפה בדיוק נולד הכלב, מי גידל אותו עד היום, בן כמה הוא ואיזה חיסונים הוא עבר. כל אלה לא משאירים מקום לספק: אם אתם מחפשים בורדר קולי אמיתי, הכתובת היא חברת סופר פאפי. אצל סופר פאפי תוכלו להיות בטוחים בכל מה שחשוב: שהכלב גזעי, בריא ועם גנטיקה טובה. אחרי יותר מעשר שנים של גידול כלבים בצורה הטובה ביותר, אין ספק שכאן תקבלו בורדר קולי אמיתי. לפרטים נוספים חייגו עוד היום למספר: 050-7368919.

בורדר קולי